Dizi Haberler

Rosamund Pike, nam-ı diğer Moiraine Damodred

Rafe Judkins, geçtiğimiz hafta Twitter’da bir süre önce sonlandırdığı #wotwednesday etkinliğinde bir müjdesi olacağından bahsetmişti. Peşisıra kaynayan dedikodu kazanı Rosamund Pike’ın diziye katıldığından bahsediyordu.

Görünen o ki, dedikodular haksız değilmiş. Rosamund Pike artık resmen Moiraine Damodred oldu. Duyuruyu Wheel of Time Writers Room twitter hesabı aşağıdaki resim ile birlikte paylaştı,

Rosamund Mary Ellen Pike, sanatçı bir ailenin tek kızı olan 1979 doğumlu İngiliz oyuncu ve ses sanatçısı asıl çıkışını Bond kızı olarak henüz 21 yaşında iken 2002 yılında yayınlanan Die Another Day filmi ile yaptı. Takip eden yıllarda Pride & Prejudice ve Jack Reacher başta olmak üzere onlarca filmde yer alsa da şüphesiz en önemli diğer çıkışı 2014 yılında yayınlanan ve Ben Affleck ile başrolünü paylaştığı Gone Girl filmi ile oldu. Bu filmde gösterdiği performansla en iyi oyuncu dalında Akademi Ödülleri’ne, Altın Küre ve BAFTA ödüllerine aday gösterildi.

Rosamund Pike’ın dizide Moiraine Damodred karakterine hayat vereceği kesinleşmiş olsa da süregelen bir başka söylenti de aynı zamanda dizinin yapımcılarından olacağı. Kendisinin diziye katılımının Beyrut filminde birlikte çalıştıkları yapımcı Mike Webber sayesinde gerçekleştiği konuşuluyor. Rafe Judkins, Rosamund Pike seçiminden onunla konuştuğu ilk anda emin olduğunu, Rosamund’un Dünyanın Gözü’nü okumaya başladığını ve Moiraine’i oldukça iyi anlatığını ifade etti. Ayrıca Rosamund Pike’ın Wheel of Time hayranları onuruna Instagram hesabı açtığını belirtti.

Aes Sedai Eğitim’de

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Aes Sedai in training….

Rosamund Pike (@mspike)’in paylaştığı bir gönderi ()

Rosamund Sedai seçimi büyük heyecan ve ilgi yaratsa da akıllarda soru işaretleri de bırakmadı değil. Rosamund Pike, 1.74 boyunda sarı saçlı mavi gözlü 2019 yılı itibarı ile 40 yaşında bir hanımefendi. Peki Moiraine Damodred? Moiraine, 1.55 boyunda açık tenli, siyah saç ve koyu renkli gözlere sahip dizi başladığında 42 yaşında olsa da Aes Sedailerin yaşı belirsiz yüzüne sahip bir karakter. Belki boya, lens, makyaj üçlemesi ile benzetebilirler, belki de benzetmezler Rafe Judkins herşeyin kitaplarla birebir aynı olmayacağı, dizinin ayrı bir havası olacağını zaten ifade etmişti. Ümit vaad eden kısım Moiraine’in tepki ve davranışları, serinkanlı, kendinden emin ve güvenli karakterini Rosamund Pike’ın oldukça iyi yansıtacağı konuşuluyor. Artık ekranda göreceğiz.

Yukarıda da yer verdiğimiz Dünyanın Gözü’nü okuyan Rosamund Pike görseli ise küçük çaplı bir akımın başlangıcı oldu – Moiraine Damodred gibi oku.

#readitlikemoiraine

rosamund pike dünyanın gözünü okuyor

#readitlikedashiva

readitlikedashiva

#readitlikeuno

Uno gibi oku etiketi

 

Zaman Çarkı okuma şöleni

Bir Cevap Yazın

Yorum