Gündem Haberler

Rafe Judkins ile 3 Soru 3 Cevap

Wotonprime hesabının Badeçay Hanı paylaşımının ardından seri hayranlarıyla fikir alışverişi yapmayı seven yapımcı Rafe Judkins paylaşımı kutlamak için twitter üzerinden sorulacak ilk üç soruya cevap vereceğini açıkladı ve gerçekten de sorulan ilk üç soruyu anında cevapladı. Arada dizi fragmanını soran bir vatandaşı da ‘Badeçay Hanı ile ilgili sorular demiştim’ diye haşladı ancak ilk mesajında öyle bir ibare yoktu aslında…

Aşağıda sorular ve cevapların çevirileri yer alıyor, iyi okumalar.

Dizide Bel Tine’ı görecek miyiz?
– Bu soru özellikle Kışgecesi için spoiler olabilir ama, evet.

Ballı kek ve taze ekmek kokuları geliyor mu?
– Zaman Çarkı setinde biraz vakit geçiren herkesin söyleyebileceği gibi daha çok zencefilli çay kokuyor. Ama bal arıları ve eşek arılarının tadına doyamadığı ballı kekler de vardı. Bu yüzden keklere arı kovucu sıktık ama bunu yaptıklarını söylemeden önce bir tanesinden yemiş bulundum.

İlk defa gezdiğinde neler düşündün?
– Benim için dizide şimdiye kadarki en duygusal anlardı kesinlikle. Emond Meydanı’nın ortasında dikilirken tamamen hayalmiş gibi hissediyordum, başımı kaldırdığımda hanın kırmızı çatısına bakarken köydeki diğer evlerde yarattığı sorunları, köylü olmayı ve burada geçen bir hayatı. Muhteşemdi.

Bir Cevap Yazın