Dizi Haberler

“Profesor” Alvaro Morte Zaman Çarkı’nda!

Zaman Çarkı Dizisinin yapımcısı Rafe Judkins’in her ayın ilk Çarşamba günü diziden yeni bir haber sözü kapsamında Aralık ayı sürprizleri açıklandı. En geç 2020 sonbaharında yayınlanacağı açıklanan dizide ana karakterler yaz aylarında açıklanmış ve Eylül ayında Prag şehrinde çekimlere başlanmıştı. Son açıklama ile ana karakterlerin pek çoğu daha açıklandı, dizi kurgusunun kitaplardan farklı olabileceğini göz önünde bulundurursak belki de hepsi açıklanmış bile olabilir.

İlk olarak Kasım ayında Tam al’Thor’u canlandıracak aktör Michael McElhatton duyurulmuştu, kendisini hatırlatacak en kesin yol Game of Thrones dizisindeki Roose Bolton karakterini canlandırdığını hatırlatmak olacaktır.

Bugün itibarı ile, yapımcı Rafe Judkins’in oldukça sevdiği ve dizide kitaba göre daha geniş yer verileceğini duyurduğu Logain Ablar karakterini canlandıracak oyuncunun Alvaro Morte olacağı açıklandı. 44 yaşındaki İspanyol aktör Alvaro Morte, La Casa De Papel dizisinin Profesör’ü olarak dünya çapında ün kazanmıştı ve Zaman Çarkı dizisinde de gelecek vaad eden bir rolde epeyce hayran toplayacağı neredeyse kesin.

Hammed Animashaun, 28 yaşında ve 1.90 boyundaki İngiliz oyuncu için, açıkçası dizi hesabında oldukça çirkin bir resmini paylaşmışlar bu yüzden aşağıya kısa bir röportajını ekleyeceğim, ilk bakışta oldukça sempatik biri olduğunu söylemek mümkün, o da tıpkı İki Nehir beşlisi gibi bu dizi ile çıkış yapması beklenen oyunculardan olacak. Hammed Animashaun, Loial karakterini canlandıracak. Hammed’in tek farkı epey miktar makyaj ve boy ilavesi ile bunu yapacak olması zira en az bir metre uzun olması gereken Rand al’Thor karakterini canlandıran Josha Stradowski’den birkaç santim daha kısa.

Thom Merrilin karakterini 47 yaşındaki Danimarkalı aktör Alexandre Willaume canlandıracağı duyuruldu. Alexandre Willaume, büyük çaplı yapım sayılabilecek en son işi 2018 yılında Tomb Raider diyebileceğimiz usta oyuncu Thom karakterine hayat verecek. İlginç bir şekilde burun kıvırıldığı için biraz açıklamakta fayda var, Alexandre Willaume muhtemelen yeni uzatmaya başladığı bıyıkları dışında fiziksel olarak karakterle oldukça benzeşiyor, belki tek soru işareti diğer hemşeri karakterler ile aksan uyuşmazlığı yönünden olabilir ki Zaman Çarkı kadar detaylı bir eser olmasa aklımıza gelmezdi bile.

Son olarak kötü haber, Padan Fain karakterine hayat verecek oyuncu da açıklandı. Kötü haber olmasının sebebi karakteri Johann Myers’ın canlandıracak olması, uzun yıllardır çeşitli projelerde oyuncu ve yönetmen olarak yer almış olan Myers’ı mutlaka bir yerde ve bir rolde izlemişsinizdir. Bu demek oluyor ki umulanın aksine bol bol Fain sahnesi izleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın