Karakterler

Mili Skane

Mili Skane, nam-ı diğer Lady Shiaine Avarhin, Andor Beyazköprü kasabası yakınlarındaki bir köyde bir saracın kızı olarak Y.Ç. 977 yılında doğmuştur. 1.60 boylarında büyük kahverengi gözlü, omuzlarına dek uzanan parlak kahverengi saçlara ve sert yüz hatlarına sahip güzel bir kadındır ancak yüzü duygudan yoksundur – o da ne demekse. Köyde doğmuş olmasına karşılık Andor asillerinin aksanı ile konuşmaktadır.

Genç bir kızken Aes Sedai olmak için Beyaz Kule’ye gitmiş ancak yönlendiremediği anlaşıldığında kuleden gönderilmiş ve hemen ardından nasıl başardı ise Karanlıkdostlarına katılmıştır. Ertesi yıl Karanlıkdostları adına ilk cinayetini işlemiştir, takip eden 7 yılda 20 kişiyi daha öldürerek kariyer basamaklarını tırmanmış ve içlerinde en az 7 asilin bulunduğu bir çemberi yönetmektedir.

Hayatının tam bu noktasında Mat ve Rand’ın peşine gönderilir, Caemlyn Yolu’nda Kraliçe’nin Adamı isimli hanın ahırında onları yakalar ancak başarısız olur.

Şimdi artık spoiler alanındayız, Geceyarısı Kuleleri’ne kadar uzanıyor o yüzden seriyi bitirmediyseniz Mili Skane’i tanıdınız artık okumayın

*
*

Mili Skane, Lord Willim Avarhin isimli küçük bir evin Yüksek Makamı’nı ve kızını öldürerek kızın yerine geçer ve Lady Shiaine Avarhin adını alır.

Ebou Dar ve Caemlyn maceralarına daha sonra değineceğiz.

Bir Cevap Yazın