Oyuncular

Marcus Rutherford

IMDB | |

Marcus Rutherford, 1996 doğumlu İngiliz oyuncu. Dizide Perrin Aybara, nam-ı diğer Perrin Altıngöz karakterini canlandıracak.

Marcus memleketi Nottingham’da katıldığı bir televizyon çalıştayında ilk defa keşfedilmiş, 2018 yılında bağımsız bir film projesi olan Obey filmindeki Leon karakteri performansı ile İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nde ‘En İyi Yeni Oyuncu’ dalında aday gösterilmiş ve oldukça tanınır olmuş. Ertesi yıl County Lines filminde Sadiq karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkan oyuncu bu iki filmin öncesinde yalnızca birkaç kısa filmde yer almış.

Marcus Rutherford tıpkı diğer genç başrol oyuncuları gibi popülaritesine göre değil karakter ile benzerlik ve uygunluğuna göre seçilen oyunculardan biri. Gösterdiği potansiyel de bir başka etken elbette. Açıklanan ondan fazla karakter içerisinde karakter-oyuncu benzerliği bakımından en iyi eşleşme gibi duruyor.

Perrin, 20 yaşında 1.85 boylarında geniş omuzlu esmer, kahverengi gözlü, kıvırcık kahverengi saçlı bir karakter. Hemen yukarıdaki resme bakınca Marcus’un da birebir aynı olduğunu görebiliyoruz, belki biraz cüssesi eksiği dışında. Marcus’un bir başka artısı, karakter özelliklerinin de Perrin’e benzemesi. Yazının sonuna Obey filminin ardından kendini anlattığı bir tanıtım videosu ekledim sakin ses tonu ve konuşma tarzı hemen belli oluyor tıpkı Perrin gibi.

Yapımcı Rafe Judkins Marcus için ‘Bu adam odaya girdi, izleyen istisnasız herkesi ağlatacak şekilde sahneyi okudu ve yürüyüp gitti. Hepimiz birbirimize baktık ve dedik ki ‘İşte Perrin bu’ diyor.

Bir Cevap Yazın