Oyuncular

Madeleine Madden

IMDB | | |

Madeleine Madden, 29 Ocak 1997 doğumlu Avusturalyalı oyuncu. Zaman Çarkı dizisinde Egwene al’Vere karakterini canlandıracak.

Madeleine, 22 yaşında 1.70 boyunda koyu tenli, kara saçlı ve kahverengi gözlü ince yapılı – 55 kilo imiş – bir oyuncu. İki Nehirli karakterleri canlandıracak başrol oyuncuları içerisinde açık ara en deneyimli kişi.

Madeleine Madden sektörün içerisinde olan ailesinin de etkisiyle çocukluğundan itibaren kamera önünde olan bir isim haline geldi, henüz 12 yaşında iken ilk kısa filminde rol aldı ve yine o yıl ülkesinde yayınlanan My Place isimli dizide ufak bir rol aldı. Çok erken yaşta başladığı kamera önü deneyimleri onun çocukluğunun da film ve televizyon projelerinde geçmesini sağladı, seyircinin gözü önünde büyüyen çocuklardan biri oldu. Buna karşılık beklenen atılımı bir türlü yapamadığını, başrol olarak rol alamadığını, en azından çocukken yapamadığını söylemek mümkün.

2013 yılında yayınlanan Mystery Road filminde, yine aynı yıl vizyona giren Kanada yapımı Around the Block filminde, yine aynı yıl Redfern Now dizisinde küçük rollerde yer aldı, 2014 yılında The Moodys isimli mini-dizide, Jack Irish: Dead Point isimli televizyon filminde, The Code isimli dizide yine yan rollerde karşımıza çıktı. 2015 yılında, 14 yaşında iken Avusturalya’da yayınlanan Ready for This isimli 13 bölümlük gençlik dizisinde önde gelen oyunculardan biri oldu.

2016 yılına gelindiğinde oldukça gelecek vaad eden Tomorrow, When the War Began isimli projeye katıldı ancak bu dizide uzun soluklu olamadı. Ancak ertesi yıl, High Life isimli dizide aldığı rol ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Canlandırdığı Holly McMahon karakteri ile beğeni topladı. Bir sonraki yıl çıkışını sürdürdü ve Natalie Dormer’lı Picnic at Hanging Rock mini dizisinde Marion Quade karakteri ile oldukça iyi bir süre aldı. Bu aynı zamanda ülkesi dışında en azından benim bulabildiğim ilk proje oldu. Yine aynı yıl ülkesinde yayınlanan Mystery Road isimli mini-dizinin yine tüm bölümlerinde yer aldı. 2018 yılı Madeleine için iyi geçmiş olacak ki bir Netflix yapımı olan Pine Gap dizisinde Immy Dupain karakterini canlandırdı. O yıl öyle sıkı çalışmış ki bu defa bir Amerikan yapımı Netflix dizisi Tidelands’de bir yan rolde, oldukça da iyi bir süre almayı başardı.

İlginçtir Madeleine Madden hakkında Zaman Çarkı dizisine katıldığında Dora ve Kayıp Altın Şehri’nin yıldızı diziye katıldı türünde haberler yer aldı, 2019 yılında yayınlanan Dora ve Kayıp Altın Şehri filminde canlandırdığı Sammy karakteri bu bakımdan oldukça beğenilmiş gözüküyor.

Madeleine – Egwene benzerliğine ilişkin oyuncu ilk açıklandığında bir takım tepkiler oluştu, aynısı Zoe Robins içinde oldu, bu nedenle biraz detaylandırmak izah etmek bakımından iyi olacaktır.

Egwene, 1.60 boyunda uzun kara saçlara ve büyük kahverengi gözlere sahip zayıf ve ince bir karakter. Dikkat edildiğinde Madeleine Madden’da fiziken aynı özelliklere sahip. Ancak yaklaşık çeyrek asırdır, Egwene tarifleri hep açık tenli kusursuz yüzler üzerinden yapılıyordu. Örneğin, Game of Thrones dizisinde Emilia Clarke karakterine Zaman Çarkı hayranlarının çok öykündüğünü hatırlıyorum. Beklenti bu iken, esmer bir Egwene tercihi insanlarda ters köşe etkisi yarattı. Ancak Madeleine ve Zoe açıklandıktan sonraki tantanada İki Nehirli karakterlerin esmer olduğu üzerinde duruldu. Artık ikna olup olmamak dizi yayınlandığında izleyicinin takdirinde olacak.

Bir Cevap Yazın