Karakterler

Lamgwin Dorn

Lamgwin Dorn, Caemlyn/ Andor doğumlu 47 yaşındaki han koruması. Caemlyn’de Kraliçenin Takdisi isimli hanın korumalığını yapmaktadır.

Lamgwin 1.90 boyunda iri yapılı ağır göz kapakları ve donuk gözlere sahip yüzünde, ellerinde ve vücudunda muhtelif yara izleri olan orta yaşına rağmen oldukça çevik biri olarak tasvir edilmiştir.

İlk defa Dünyanın Gözü’nde Kraliçenin Takdisi hanının sahibi Basel Gill’in şehirde artan tansiyona karşı hanı, müşterileri, müşterilerin mal ve atlarını korumak üzere geçici olarak tuttuğu korumaların başı konumunda görüyoruz Lamgwin’i. Kiralık kılıç olarak nitelendirebiliriz yaptığı işi ancak istisnai bir şekilde oldukça dikkatli ve özverili şekilde çalışıyor, Beyazcübbelere karşı gösterdiği cesarette dikkate değer. Bu vasıfları onun handa kalıcı eleman olmasına olanak sağlıyor.

Lamgwin için kiralık kılıç dedik ancak o daha çok yumruklarına güveniyor ve tercih ediyor, belki dövüşçü demek doğru olabilir o nedenle. Asıl garip özelliği ülkesine ve kraliçesine oldukça bağlı olması, kitaplarda aynen şöyle geçiyor,

‘Aynı zamanda Kraliçe Morgase’in ete ve kemiğe bürünmüş Işık ya da ona yakın bir şey olduğuna inanıyordu’

Yaşadığı olaylardan sonra Kraliçenin Takdisi’nde beliren Cairhien’li Breane Taborwin ile birbirlerine aşık olurlar.

  • bu noktadan sonra spoiler içeriyor, seriyi bitirmediyseniz lütfen devam etmeyin.

*

*

*

Hatırlatmak amacıyla kısaca, Teğmen Tallanvor’un bir gün Kraliçenin Takdisi’nde belirip Basel Gill’den yardım istemesi üzerine, Lamgwin’de Kraliçe’nin yardımına koşuyor ve grup birlikte Amadicia’ya kaçıyor. Amadicia’dan kaçışın ardından Perrin onları Ejderyeminlilerden kurtararak himayesine alıyor ve yanında yer veriyor. Kaçırma kurtarma gibi operasyonların ardından nihayetinde başladıkları yere Caemlyn’e salimen dönmeyi başarıyor ve Son Savaş’a katılıyor.

Bir Cevap Yazın