Oyuncular

Josha Stradowski

IMDB | |

Josha Stradowski, 1995 Hollanda, Rotterdam doğumlu aktör. Dizide Yenidendoğan Ejder Rand al’Thor’u canlandıracak.

Josha oyunculuğa 11 yaşında iken çıktığı ‘Kuifje: De Zonnetempel’, ‘Ciske de Rat’ ve ‘The Sound of Music’ müzikaller ile başladı. Oyunculuk eğitimine Lucia Marthas enstitüsü ve Codarts güzel sanatlar üniversitesi kurslarında devam etti. Yine ülkesinde ‘Naranjina en de Kadekapers’ ve ‘Spangas’ gençlik dizilerinde oynadığı karakterlerin yanı sıra ‘Dokter Tinus’ ve ‘Verborgen Verhalen’ dizilerinde de küçük rolleri oldu. Nihayetinde 2018 yılında Amsterdam Sanat Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Joris karakterini canlandırdığı ‘Gewoon Vrienden’ filminde gösterdiği performans ile ödül aldı.

Diğer pek çok başrol oyuncusu ve önemli karakterde olduğu gibi Rand al’Thor karakteri de Josha’nın yapım, bütçe ve önem bakımından üstlendiği en büyük ve zorlu iş olacak. Rafe Judkins, onun hakkında ‘KellyValentineHendry (cast ajansı) bizim için bizim için tüm dünyayı taradı ve binlerce kaset izledi. Ben kendim de insanlarla dolu bir odada yüzlerce saat kayıt izledim. Ve sonra onu bulduk – Rand al’Thor’ diyor.

Josha Stradowski, 1.90 boyunda sarı saç ve mavi gözlü kariyerinin henüz başında gelecek vadeden bir aktör. Zaman Çarkı dizisi yapımcılarının çalıştığı oyuncu ajanslarından biri tarafından Rand al’Thor karakterine benzerliğinden dolayı tavsiye edilerek seçilmiş bir aktör Josha. Hatırlatmak için,

Rand al’Thor, 1.95 boyunda, mavi gözlü, dağınık koyu kızıl saçlı, ince yapılı 22 yaşında bir karakter.

Dolayısı ile benzerlik bakımından oldukça başarılı bir tercih, böylesi gel-gitli baskın bir karakteri ne denli başarıyla canlandıracağı elbette soru işareti ancak yapımcı Rafe Judkins yukarıda da alıntıladığım gibi yüzlerce saat kaset izledikten sonra Josha Stradowski isminde karar verdiğini söylüyor. Böylesi bir yapımda ilk defa yer alacak Josha için de bu dizi ve rol oldukça önemli bir fırsat, kendisinin açıklandığı gün Dünyanın Gözü kitabı ile yaptığı paylaşımda ne denli heyecanlı ve projeye kendisini adamış olduğunu gösteren bir detay gibi duruyor.

Josha Stradowski instagram hesabından yaptığı paylaşımda,

Zaman Çarkı! Takımın bir parçası olduğum için mutluyum. Rand al’Thor’a merhaba deyin.

Bir Cevap Yazın