Gündem Haberler

İşte Badeçay Hanı

Çekimlerine ara verilen Zaman Çarkı dizisi kadrosu yaklaşık 4 aylık bir aradan sonra tekrar toplanırken dizinin twitter hesabı @wotonprime bir başka Çarşamba akşamı sürprizi yaparak dizideki Badeçay Hanı’nı hayranlarla ‘buluşturdu’

Bildiğiniz gibi Rafe Judkins tarafından #WotWednesday etiketi ile başlatılan Twitter üzerinden soru/cevap, açıklama geleneği resmi hesap tarafından sürdürülüyordu. Bu haftanın sürprizi ise son zamanların en büyük haberi oldu. Bir yıldan uzun süre önce bir Çarşamba günü aralarında Rosamund Pike‘ın da bulunduğu beş başrol oyuncusu duyurulmuş ve çekimlere başlanacağı açıklanmıştı. Aradan geçen sürede ilk kitabın oyuncu kadrosu hemen hemen tamamlandı, Emond Meydanı köyü seti oluşturuldu. Emond Meydanı köyünden ilk net resimde böylelikle paylaşılmış oldu.

Görüntüdeki Badeçay Hanı‘nın tanıtımı Dünyanın Gözü 4. Bölüm’ü “Aşık”‘tan bir alıntı ile yapıldı.

“Hikâye mi istiyorsunuz?” diye sordu Thom Merrilin. “Hikâyelerim var ve size anlatacağım. Gözlerinizin önünde canlandıracağım onları.”

Ardından kadraj Dünyanın Gözü‘nün ilk bölümü ‘Boş Bir Yol‘daki Badeçay Hanı’nın tanımına döndü,

Badeçay Hanı, Çayır’ın doğu uçundaydı, Araba Köprüsü’nün yakınında. Hanın ilk katı, ırmak taşındandı, ama temeli, bazılarının dağlardan geldiğini söylediği, daha eski taşlardandı. Badanalı ikinci kat –han sahibi ve son yirmi yıldır Emond Meydanı’nın Belediye Başkanı olan Brandelwyn al’Vere karısı ve kızları ile burada yaşıyordu– çepeçevre, birinci katın üzerinde çıkıntı yapıyordu. Kırmızı kiremitli çatı, köydeki bu tür tek çatı, zayıf gün ışığı altında parlıyordu. Hanın bir düzine yüksek bacasının üç tanesinden duman süzülüyordu.

Ve karşımızda,Zaman Çarkı dizisi Badeçay Hanı

İlgili videoyu tekrar tekrar izlemek için 🙂

Bir Cevap Yazın