Karakterler

Howal Gode

Howal Gode, Beyazköprülü olması muhtemel hali vakti yerinde tüccar ve karanlıkdostu.

Gode ilk defa Andor’un Dört Kral kasabasında karşımıza çıkar. Köydeki tüm hanları dolaşır, ta ki Dans Eden Arabacı isimli “alt tabakadan” insanların eğlendiği hana gelene kadar. Oldukça yağışlı olan havada pahalı kıyafetleri ve ipek terlikleri ile ortaya çıkar, hanın önünde ismi yazılı iki at arabası beklemektedir. Ardından Rand ve Mat ile konuşarak önce onları ikna etmeye uğraşır ardından da tehdit eder.

Genel olarak hal ve hareketlerinden ortaya çıkan durum, belirtildiği üzere hali vakti yerinde iyi eğitim almış “kibar takımdan” birisidir. Nasıl ve ne şekilde karanlıkdostu olduğu bilinmese de “sizi hissettim” temalı konuşmalarından oldukça derinlerde olduğunu anlıyoruz.

Howal Gode, Dört Kral Kasabası deposunun kapısında yıldırım çarpması sonucu ölmüştür. Ancak Karanlık Varlık dirilere olduğu kadar ölülere de sahip olduğundan hatta ölülere daha fazla sahip olduğundan sonu aşağıdaki gibi olmuştur;

… Gode’un bedeni toza dönüştü. Bir an yanık yüzde büyük bir coşku görüldü, ama son anda, beklemediği bir şey görmüş gibi dehşete dönüştü. Gode’un boş, kadife giysileri küllerin arasında sandalyenin üzerine ve yere düştü.

Bir Cevap Yazın