Oyuncular

Hammed Animashaun

IMDB | |

Hammed Animashaun, 1991 doğumlu Londra, İngiltere doğumlu aktör ve tiyatro oyuncusu. Zaman Çarkı dizisinde Loial karakterini canlandıracak.

Hammed Animashaun genç yaştan itibaren televizyon önünde bir kariyer hedeflemiş ancak röportajlarında bahsettiği üzere fiziği nedeniyle kendisini vazgeçirmeye çalışan epeyce insan olmuş. Yine de yılmamış ve tiyatro eğitimi alarak çeşitli tiyatro ve müzikal projelerde yer almış. İlk kamera önü deneyimini 20 yaşında Affected isimli yarı-amatör bir proje ile gerçekleştirmiş. Takip eden yıllarda ismi olmasa da yüzü ve oyunculuğu bilinen bir aktör haline gelerek pek çok projede yer almış. Örneğin Black Mirror dizisinde görmüş olabilirsiniz, mutlaka bir göz aşinalığınız vardır.

2019 yılında rol aldığı A Midsummer Night’s Dream filmi ile bu yıl (2020) ülkesindeki Clarence Derwent Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandığını da ekleyelim.

Hammed, 1.90 boyunda 98 kilo ağırlığında Afrika kökenli bir aktör olsa da tabi ki boy ve cüsse olarak Loial’i yakalaması mümkün değil 🙂

Bir Cevap Yazın