Topluluklar

Gri Adam

Ruhsuz veya kurtlar tarafından Ölmemiş olarakta bilinen Gri Adam, Gölge’nin asıl suikastçi gücüdür. Gri Adamlar, Karanlıkdostları arasından bilinmeyen bir vaad sonucu ruhunu Karanlık Varlık’a adayan kişilerdir.

Bu grup Gri Adam olarak bilinmesine karşılık içlerinde sayıca çok az olsa da kadın da bulunur. Gri Adam’a dönüşme süreci hakkında pek bilgi bulunmasa da işlemin Shayol Ghul’de Kıyamet Çukuru’nda gerçekleştiği zannedilmektedir. Bir Karanlıkdostu Kıyamet Çukuru’na girer ve Gri Adam olarak çıkar. Bu işlemin sonucunda varlığı silikleşir ve solgunlaşır. Bir başka görüş, Mezarların Efendisi’nin ruhlarla anlaşma yaparak Gri Adam popülasyonu sağladığını öne sürer. Gri Adamlar, ruhsuz olduklarından, rüya görmezler.

Gri Adamlar bahsedilen özelliği nedeni ile gözde suikastçilerdir ve oldukça etkilidirler. İnsanlar, nöbetçi ve gözcüler dahil, Gri Adam’ı görür ve hiçbirşey olmamış gibi izlemeye devam eder. Veya bir Gri adam kapıyı koruyan nöbetçilerin arasından süzülerek içeri girebilir. Zira bakışlar Gri Adam’ın üzerinden kayar ve zihin Gri Adamlar’ı en fazla küçük bir detay olarak farkeder.

Gri Adamlar, bilimsel sınıflandırma yapmak gerekirse Gölgedölü değillerdir, üretilmemişlerdir. Bu nedenle Aes Sedai ve Muhafızlar diğer Gölgedölleri’nde olduğu gibi onları hissedemez. Ancak Kurtkardeşler Gri Adam’ı kokusundan ayırt edebilir.

Bir Cevap Yazın