Haberler

Farklı Dillerde Dünyanın Gözü #VoicesofTime

Zaman Çarkı serisinin ilk kitabı Dünyanın Gözü’nde hikayenin başlangıcı ‘Boş Bir Yol‘ bölümünü dünyanın dört bir tarafındaki okuyucular kendi dillerinde twitter üzerinde #voicesoftime ve #twitteroftime etiketleriyle paylaştılar.

Dinlerken eşlik etmeyi kolaylaştırmak amacıyla Zaman Çarkı hikayesinin başlangıcı sayılan Boş Bir Yol bölümünün ilk üç paragrafını aşağıda paylaşıyorum, iyi dinlemeler.

Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran Çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgâr yükseldi. Rüzgâr başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır. Ama bir başlangıçtı.

Dağlara ismini veren, daima bulutlarla kaplı zirvelerin altında doğan rüzgâr, doğuya, Kum Tepeleri boyunca, Dünyanın Kırılışı’ndan önce büyük bir okyanusun kıyıları olan yer boyunca esti. Aşağıya, İki Nehir’e doğru, Batıormanı denilen dolaşık ormana doğru çırpındı ve Taşocağı Yolu denilen taşlık yolda bir at ve araba ile yürüyen iki adamı dövdü. Baharın gelmesinin üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen, rüzgâr sanki kar getirmeyi tercih edermişçesine buz gibi bir soğuk taşıyordu.

Esintiler Rand al’Thor’un pelerinini sırtına yapıştırdı, toprak rengi yün kumaşı bacaklarına çarptı, sonra arkasında havalandırdı. Rand, ceketinin daha kalın olmasını ya da fazladan bir gömlek giymiş olmayı isterdi. Pelerini, yerine çekiştirmeyi denediği zamanların yarısında kalçasında sallanan sadağa takılıyordu. Pelerini tek elle tutmaya çalışmanın bir faydası yoktu; diğer elinde oku takılmış, çekilmeye hazır bir yay vardı

İngilizce

İngilizce – Avusturalyalı aksanı ile

https://twitter.com/i/status/1207620775299043329

Almanca

Flemenkçe

İsveççe

İtalyanca

Portekizce

https://twitter.com/i/status/1205176768560283649

 

Bir Cevap Yazın