Gündem Haberler

Dizi Çekimlerine Covid-19 Arası

Eylül ayından beri çekimleri aralıklarla Çekya’nın başkenti Prag’ta devam eden Zaman Çarkı dizisinin koronavirüs nedeni ile çekimlere ara verdiği duyuruldu. Her bölümü bir saat olmak üzere sekiz bölümden oluşması beklenen dizinin ilk sezonunun çekimleri bu nedenle tamamlanamadı.

12 Mart Perşembe günü Çekya Başbakanı Andrej Babis’in sinema, tiyatro, spor salonları ve diğer toplu etkinlik alanlarının kapatıldığını, toplantı ve organizasyonların yasaklandığını açıkladığı 30 günlük acil eylem planının ardından Cuma günü de 16 Mart itibarıyla ülke sınırlarının kapatılacağını, giriş ve çıkışların engelleneceğini duyurması üzerine Zaman Çarkı ekibi de dizi çekimlerine ara verildiğini ilan ederek oyuncu ve yapımcıların ülkeden ayrıldığını açıkladı.

Prag’ta dizi ekibiyle çalışan bir cast ajansının duyurunun ardından yaptığı açıklamada son 2 bölüm çekimlerinin en az 3 ay süre ile ertelendiğini açıklaması da çekimlerin hangi aşamada olduğu ve tekrar ne zaman sete dönüleceği ile ilgili iyi bir fikir veriyor.

Dizi çekimlerinin hangi aşamada olduğunu tekrar edersek, 8 bölümden oluşacak ilk sezonda her bölümün bir saat olması bekleniyor. Dünyanın Gözü kitabını bir şekilde ilk 4 bölüme sığdırmayı başarmışlar, beşinci bölüm ‘Blood Calls Blood – Kan Kanı Çağırır‘ ile Büyük Av kitabına geçiş yapılacağı tahmin ediliyor. İlk 6 bölüm çekimlerinin tamamlanmasına karşılık sezonun son iki bölümünün çekimleri ise ertelemenin ardından başlayacak. Bu durum 2021 Ocak’ta ekranlarda olması beklenen dizinin yayın tarihini etkileyecek mi veya ne şekilde etkileyecek henüz belli değil.

Son olarak çekimlerin ertelenmesinin ardından ülkesine dönen Daniel Henney’in paylaştığı resim,

Bir Cevap Yazın