Gündem Haberler

Dizi Çekimlerinden Yeni Görüntüler

Covid-19 arasının ardından Zaman Çarkı dizisi Çekya’da çekimlerine devam ediyor. Daha önce dizi setinden mekanları içeren yeni görüntüler sızmış veya paylaşılmışken, geçtiğimiz günlerde doğrudan karakterlerin de içinde olduğu sahnelerden görüntüler ortaya çıktı.

Çekya’lı fotoğrafçı Tomáš Vojtíšek tarafından 21 Ekim’de paylaşılan Jaromer kasabasında yer alan Josefov kalesinde çekilen fotoğraflar okuyucular arasında oldukça heyecan yarattı. Fotoğraflarda Josha Stradowski (Rand al’Thor) , Madeleine Madden (Egwene al’Vere) ve Zoe Robins‘in (Nynaeve al’Meara) yer aldığı sahneler gözüküyor.

Gördüğümüz fotoğraflardaki mekan Fal Dara zindanına benziyor ki bu dizi çekimlerinde Dünyanın Gözü’nün tamamlandığı ve Büyük Av kitabına geçildiğine işaret ediyor. Elindeki yay ile Trolloc‘a benzetilmiş hedeflere ok attığı anlaşılıyor. Bu sahne de Büyük Av’ın başlangıcını anımsatıyor bizlere. Bir diğer fotoğrafta Josha ve Madeleine yönetmen Ciaran Donnelly ile konuşuyorlar. Egwene karakterini canlandıran Madeleine’in saçlarının örülü olması da dikkat çekiyor. Öte yandan bir diğer dikkat çeken konu kostümler, kitaptaki tariflere oldukça benzer şekilde tasarlandığı görülüyor.

Dizi Setinden Fotoğraflar

Dizi Seti

Dizi Seti

Dizi Setinden Fotoğraflar

Bir Cevap Yazın