Yeni Amrylin ve Beyaz Kule? ( 14. kitap SPOILER )

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Yeni Amrylin ve Beyaz Kule? ( 14. kitap SPOILER )

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Matrim_Cauthon tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1060

  dm
  Yönetici

  Siuan Sanche 20 sene kadar Amrylin koltuğunda oturdu, Ejder’e rehber olacak onu kendi altında yönlendirecek şekilde hesap kitap yapıp risk aldı. Sonunda Kara Ajah’ın da bol katkısıyla devrildi ve yerine Kule’de kalmış olsa zaten Amrylin olacak Elaida geçti.

  Kule bölündü, asiler Salidar’da toplandı.

  Elaida kukla olarak düşünülmüştü, kukla da kaldı uzunca bir süre. Kuleyi disipline etmeye çalıştı ama çalıştıkça saçmaladı Kule’yi beter bir şekilde böldü bilmeden sırf aptallığından Gölge’nin ekmeğine yağ sürdü. Rand’ı kaçırıp işkence ettiler, Aes Sedailerin itibarı iki paralık oldu.

  Asiler’de bölmeyip toparlayacak isim olarak ajahsız birini seçmek istediler, kukla olarak elbette sırf vitrin olması için. Egwene Amrylin oldu. Sonra Egwene kuklacılarını kukla etti. Kule birleşti.

  Beyaz Kule Ejder’in Son Savaş planını kabul etmedi ve aleyhinde ülkeleri birleştirmeye çalıştı. Hala Ejder’in arkasından planlar hesaplar entrikalar…

  Son Savaşta biz tek güç yönlendiriyoruz üstünüz diyen hanım ablalar Seanchanlara karşı rezil oldukları yetmezmiş gibi Asha’manlara ve Sharalılara karşı da rezil oldu ve Işık Güçleri’nin en zayıfı olarak bir cephede çöktüler.

  Bilgelere ve Deniz Halkı’na rezil olmaları da cabası.

  Sizce de en güvenilir yer olduğunu iddia eden Beyaz Kule en büyük hayal kırıklığı olmadı mı?

  #1084

  Anonim

  Elaidanın amrylin mi olacaktı

  #1875

  Matrim_Cauthon
  Katılımcı

  Beyaz Kule 3 bin yıl önce dünyayı toparlayıp yeniden ayağa kalkmasını sağladı, 2 bin yıl önce trolloc savaşlarında dünyanın önünde kalkan oldu insanlığı kurtardı, bin yıl önce Artur Şahinkanadı zamanında savaşların hüküm sürdüğü zamanlarda kuşatılmasına ve alınamamasına karşın en güvenli yerdi. Fakat mühürlerin zayıflaması ile serbest kalan Terkedilmişler Karanlık Varlık karşısındaki en büyük gücün Beyaz Kule olduğunu biliyordu ve içerden zayıflatmak için türlü entirikalar kurdular. Moiraine daha kabuledilmişken Amrylin Tamra Ospenya öldürdüler ve onun gizli ekibini… Güclü bir Amrylin olmasın diye genç yaşta Siuan Sanche yi Amrylin yaptılar fakat Siuan zeki becerikli çıkınca onu indirdiler Eliadayı kukla olarak kullandılar, kulenin bölünmesi ile ayrılan Aes sedailerin başına yine bilgisiz biri olan Egweneyi getirerek pasifize etmeye çalıştılar. Yani dyeceğim o ki Efsaneler çağının bilgisine sahip terkedilmişlerin elinde Kule çok zayıfladı. Aynı zamanda uzun süre Karanlık varlıkla savaş vermeyen ve daha çok ülkeler üzerinde hakimiyet kuran bir Kule, savaş sanatları üzerine yetenekleri azaldı. Bu durumda Son Savaşın kazanılması daha çok kişisel başarılar sayesinde oldu; Verin Sedai nin Kara Ajahı ortaya çıkarması Egwene nin bütün Sahara yönlendirenlerini yok etmesi, Cadsuana nın Ejderi defalarca ölümden kurtarması Elayna nın son savaşta baş kumandan olması gibi…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.