Yeni Amrylin ve Beyaz Kule? ( 14. kitap SPOILER )

Anasayfa Forumlar Zaman Çarkı Tartışmaları Yeni Amrylin ve Beyaz Kule? ( 14. kitap SPOILER )

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Anonim tarafından 1 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1060

  dm
  Yönetici

  Siuan Sanche 20 sene kadar Amrylin koltuğunda oturdu, Ejder’e rehber olacak onu kendi altında yönlendirecek şekilde hesap kitap yapıp risk aldı. Sonunda Kara Ajah’ın da bol katkısıyla devrildi ve yerine Kule’de kalmış olsa zaten Amrylin olacak Elaida geçti.

  Kule bölündü, asiler Salidar’da toplandı.

  Elaida kukla olarak düşünülmüştü, kukla da kaldı uzunca bir süre. Kuleyi disipline etmeye çalıştı ama çalıştıkça saçmaladı Kule’yi beter bir şekilde böldü bilmeden sırf aptallığından Gölge’nin ekmeğine yağ sürdü. Rand’ı kaçırıp işkence ettiler, Aes Sedailerin itibarı iki paralık oldu.

  Asiler’de bölmeyip toparlayacak isim olarak ajahsız birini seçmek istediler, kukla olarak elbette sırf vitrin olması için. Egwene Amrylin oldu. Sonra Egwene kuklacılarını kukla etti. Kule birleşti.

  Beyaz Kule Ejder’in Son Savaş planını kabul etmedi ve aleyhinde ülkeleri birleştirmeye çalıştı. Hala Ejder’in arkasından planlar hesaplar entrikalar…

  Son Savaşta biz tek güç yönlendiriyoruz üstünüz diyen hanım ablalar Seanchanlara karşı rezil oldukları yetmezmiş gibi Asha’manlara ve Sharalılara karşı da rezil oldu ve Işık Güçleri’nin en zayıfı olarak bir cephede çöktüler.

  Bilgelere ve Deniz Halkı’na rezil olmaları da cabası.

  Sizce de en güvenilir yer olduğunu iddia eden Beyaz Kule en büyük hayal kırıklığı olmadı mı?

  #1084

  Anonim

  Elaidanın amrylin mi olacaktı

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.