Yanıtı merak ettiklerim

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Yanıtı merak ettiklerim

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #5063
   Gülbahar Bulut
   Katılımcı

   Tenekecilerin şarkısı valere borusunun sesimiydi yani? Birde rand kıraçta görülerinde aiellere sataşan insanları görmüştü lanfear artık sizi koruyamayacak bu ne demekti? Ayrıca bir kişide kızmadı mı lews therin madem sevmiyosun o halde mierin i bıraktıysan bir özür dile! Ve çok çok merak ediyorum dizide Min olmayacakmı? Rand a en çok benzeyen en iyi hissettiren bencillikten en uzak karakter. Aviendha nın elayne in çocukları olacağını gördü ya kendisi? Rand ölse tutunacak birşeyi yok. Elayne ve aviendha kardeş ya o???

  • #5080
   Editor
   Üye

   Merhaba,

   Katılım için teşekkürler, yanıtları sıralayayım ki anlaşılması daha kolay olsun – SPOILER için uyarayım baştan –

   1- Tenekecilerin aradığı şarkı bir efsane yalnızca, kendileri de ne aradıklarını bilmiyor. Ancak Aiellerin tarihinden biliyoruz ki Efsaneler Çağı’nda Ogier, Nym ve Aieller yetiştirme şarkıları söylüyordu, Kırılış’tan sonra Yaprağın Yolu’nu takip eden bir grup Dai’Shain kervanları terketti ve ilk Tenekeciler oldu. Dolayısıyla bahsettikleri şarkının Yetiştirme Şarkısı olması neredeyse kesin.

   2- Shayol Ghul saldırısı sonrası, Karanlık Varlık ve Terkedilmişlerin mühürlendiği haberi gelince insanlar hınçlarını Ejder’in Halkı olarakta bilinen Aieller’den çıkardı. Özellikle bu örnekte Lanfear’ın da bir zamanlar Aiel yardımcıları olduğunu hatırlayan biri bu şekilde suçlama/ karalamada bulunmuş olabilir. Yani altında özellikle anlam aramamak lazım anlamında söylüyorum.

   3- Dizide Min olacak, Rafe Judkins’in geçtiğimiz hafta Instagram hesabından yaptığı soru – cevap etkinliğinde soruldu ve onayladı.

   4- Min’in çocuğu olup olmayacağını bilemiyoruz çünkü kendi etrafındaki hareleri göremiyor, ve Robert Jordan zamanında aynadan kendi siluetine bakıp hare görmesinin mümkün olmayacağını açıklamıştı. Min’de en son Seanchanlar arasında kendine fazlasıyla iyi bir yer bulmuştu aslında ama onun yeri Rand’ın yanı, Mat onu o işten kurtarır diye tahmin ediyorum 😀

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.