Son savaşta ışığın güçleri neden far madding e çekilmedi?

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Son savaşta ışığın güçleri neden far madding e çekilmedi?

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #5505
   Rand
   Katılımcı

   Son savaşta ışığın güçleri büyük bir kuvveti far madding e yığıp etrafını da tahkim etseler ve ejderlerle trolloklari bicseydiler daha sonra yonlendirenlerle demandredi kolayca hallederlerdi ellerinde angrealler vardı üzerine okla falan tilki başı madalyonlarin kopyalarını atıp hemen odugu yere kapiyol açıp isini bitirebilirlerdi sizce de far madding efsane bi savaş taktiği olmaz miydi ve neden savaşı far madding e götürmediler?

  • #5507
   Halil Talha Kuruçay
   Katılımcı

   Işık orduları far maddinge çekilseydi, düşmanları onlara saldırmak yerine sınır boyları, andor, tarvalon gibi birçok yeri yağmalardı, Işık güçlerinin amacı rand mücadelesini kazanana kadar düşmanın vereceği zararı en aza indirmekti. Yoksa far maddinge bile gerek kalmadan pek çok yurttan birini seçip orada da savunma yapabilirlerdi ama savaş düşmanın önünde durmak ve önünden çekilirken bile onu yıpratmaya çalışmaktı. Misal Eleynin ordusu cairhien önlerinde tuzağa düştüğünde başka yöne kaçabilrdi belki ama öyle yapsa şehir yağmalanır yakılıp yıkılırdı. Amaç orduyu kurtarmak değil sivilleri korumak.

  • #5510
   Editor
   Üye

   Demandred’in o şekilde geleceğini kimse beklemiyordu onu da hesaba katmak gerek. Işık Güçleri’nin çok savruk ve başıboş olduğu anafikrine katılmakla birlikte savaş Sınırboylarında, Shayol Ghul’de olmak zorundaydı, Gölgedölleri bir kez kıtaya yayılınca yıllarca Far Madding’e uğramayabilirdi bile. Bu sırada Karanlık Varlık serbest kalıp Son Savaş hiç yaşanmayadabilirdi.

   Ya Gardiyanı alıp savaş meydanına götürselerdi daha iyi olmaz mıydı 🙂

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.