Rand solak mı?

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Rand solak mı?

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #4964
   Leto III
   Katılımcı

   Yorumlara yazmıştım ama editor buraya yazmamı istedi o yüzden burada tekrar soruyorum Rand solak mı sağ elini mi kullanıyor?

  • #4988
   Elan Morin Tedronai
   Katılımcı

   Açık bir şekilde sağ elini kullanıyor. Sağ elini kaybettiğinde artık kılıç kullanamayacağını düşünüyor hatta Lan görse ne derdi Rand bırak artık dövüşemezsin kazanamazsın gibi düşüncelere kapılıyor. Bu durumu üzerine hiç düşünmemiştim ama küçük bir detayı hatırlamış oldum. Teşekkürler 🙂

  • #4991
   Editor
   Üye

   Hom güzel bir konu teşekkürler ben şimdi yanıttan sonra farkettim 🙂

   Acaba sağ elini mi kullanıyor? Belki bir hata yakalamış olabiliriz 🙂 Ben ilk cevap veren kişi olsam solak derdim elindeki balıkçılların sırası hatırımda kalmış, kaybettiği elinden ziyade…

   Büyük Av #15

   Daha fazla rahatlayamadan sağ eline bir acı saplandı ve bakmak için elini çevirdi. Elinin ayasına bir balıkçıl damgası vurulmuştu. Kılıcının kabzasındaki, hiddetli kırmızı balıkçıl, bir ressamın elinden çıkmışçasına düzgün bir biçimde çizilmişti.

   Büyük Av #48

   Rand bir meşenin altına sırtüstü uzanmış, yatıyordu; yüzü solgun, gözleri kapalıydı, sol eli otuz santimden sonrası erimiş gibi görünen bir kılıcın kabzasını kavramıştı. Göğsü fazla yavaş inip kalkıyordu ve ritmi normal nefes alan birinin düzenli ritmi değildi. Min sakinleşmek için derin bir nefes alarak onun için ne yapabileceğine bakmaya gitti. İlk iş o kılıç dibinden kurtulmaktı; kıvranmaya başlarsa kendisine ve ona zarar verebilirdi.

   Min elini zorla açtı ve kabza Rand’ın eline yapışınca yüzünü buruşturdu. Yüzünü ekşiterek kılıcı yana attı. Kabzadaki balıkçıl ele damgasını vurmuştu. Ama Rand’ın orada baygın yatmasının nedeninin bu olmadığına emindi. Bu nasıl oldu? Nynaeve daha sonra üzerine bir merhem sürebilir.

   Düş Hançeri #27

   Doğrulmaya çalıştı ve haşin bir feryatla düştü. Yavaş yavaş, boylu boyunca açıyormuş gibi gelen sol kolunu, elini görebileceği bir yere çekti. Elinin eskiden olduğu yeri görebileceği bir yere. Yalnızca parçalanmış, kararmış bir kalıntı vardı. İnce duman iplikçikleri salan bir manşetten çıkan, güdük bir şey.

   Yok solakmış işte bariz 🙂

  • #5126
   Leto III
   Katılımcı

   Bana da solak gibi gelmişti hep şimdi ikna oldum hocam teşekkürler

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.