Karanlık Varlık'ın Zindanını tutan Mühürler

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Karanlık Varlık'ın Zindanını tutan Mühürler

Bu konu 7 yanıt ve 6 izleyen içeriyor ve en son  Rand tarafından 2 ay 4 hafta önce tarihinde güncellendi.

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Yazar
  Yanıtlar
 • #1083

  Anonim

  Karanlık Varlık’ın zindanı mühürlenmiş cuendieallar ile. Bu maddenin asla zayıflamadığı aksine güçlendiği falan anlatılıp durdu. Peki mühürler nasıl zayıfladı bu da hiç anlatılmadı?

  #1890

  Matrim_Cauthon
  Katılımcı

  Aslında anlatılıyor… Fakat sebebinin bilinmediği söyleniyor. Örneğin Machin Shin’in (kara yel) gölgenin yaratımı mı yoksa yozlaşmaktan dolayı oluştuğunun bilinmemesi gibi..

  #4111

  esposita
  Katılımcı

  Machin Shin saidindeki lekeden bu hale dönüyor o biliniyor

  mühürler niye zayıflıyor? o bilinmiyor?

  #4352

  mod
  Katılımcı

  görünce bende merak ettim bilen var mı nedenini???

  #4432

  Editor
  Üye

  http://zamancarki.net/golge-savasi/

  Burada anlatılıyor, lekeden dolayı mühürler zayıflıyor.

  Ishamael, Lews Therin’e Karanlık Varlık’ın zindanını kilitlemeden önceki son anda, Karanlığın Yüce Efendisi’nin saidini lanetlediğini söyledi. Lanetin, Yüz Yoldaş ve Ejder’in bizzat kendisini anında delirttiğini ancak yakında tüm erkek Aes Sedailerin aynı kaderi yaşayacağını da söyledi. İlk önce delireceklerdi, delilikleri içinde yıkacak ve öldüreceklerdi ve sonra acı içerisinde korkunç bir şekilde öleceklerdi. Karanlık Varlık Dünya’dan tecrit edilmişti, doğru, aynı zamanda Yedi Mühür’ün saidinle yapıldığı ve içlerindeki yozlaşmanın onları çürüteceği de doğruydu. Kırk yıl ya da kırk bin yıl geçse de Karanlık Varlık dünyaya tekrar dokunabilecekti, o günler gelecekti.

  #4611

  Rand
  Katılımcı

  Mühürlerin yapılış şekli yetersizdi içlerine karanlık varlığın gücünden katılması gerekiyordu son savaşta olduğu gibi cuendelear yapıldığı donemde karanlık varligin kendi gucu olan gerçek gucun neler yapabildiği bilinmiyordu ama daha sonra rand moridin sayesinde gercek güce eristi ve tek güç den daha güçlü oldugunu anladı(belki doğrusu daha güçlü değil ama cok farklı bunu grendalin olduğu bolumlerin birinde anlatiodu grendal)neyse sonucta rand anladi ki muhurlerin dayanmasi icin saidin yetmiyor saidar (ki cuendelear yaparken saidar da yoktu örgüde) ve gercek guc de gerekiyor.Planini yapti ve min sayesinde callandorun gercek işlevini keşfetti (callandor sayesinde kirilmaz bi sekilde zindani tamir etti)

  belki lanfear zindanı delerken gerçek güç de kullanmıştır(saidar ve saidin kullanildigi yazıyor kitaplarda)

  #4617

  Editor
  Üye

  Yok zindanı delerken saidin ve saidar kullanılıyor, amaç zaten o kaynağa – gerçek güç’e- ulaşmak.

  saidinin yetersiz kaldığı ilginç bir fikir açıkçası ve doğru. ancak teoriyi – saidindeki lekenin tıpkı yolları yozlaştırdığı gibi yürek taşının da çözülmesine neden olduğu- kabul etmiyorsak, niye 3 bin yıl sonra çözülüyor?

  #4663

  Rand
  Katılımcı

  Çünkü çağın sonu geldi desen ejderi talep etti gibi felsefik yaklaşım olabilirdi;)

  Ama durum şu ki cuendelear örgüsü gerçekten dayanıklı ve 1 değil 7 örgü birden yapılmış dedigin 3000 yıl yaklasimina alternatif şu olabilir ishameal hic hapsedilmedi ve mühürleri de hic aramadi aradiysa da bulamadigini biliyoruz(ki 3000 yilda dunyaya yapmadigini birakmayan bi adam istese muhuleri bulup kirabilirdi{yada kıramazdı;)}ve ejder de ortada yokken savas sonuclanirdi mesela trolloc savaşları sırasında yapilabilirdi demekki zaman gecmeli  karanlık varlık içerden yavas yavas cuendeleari çözmeliydi ki bunu yaparken gerçek kaynak kullanmış olması muhtemel

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.