Geçit Taşları Hakkında

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Geçit Taşları Hakkında

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #5008
   Editor
   Üye

   Sorusunu forum yerine iletişim kutusundan göndermenin daha mantıklı olduğuna karar veren bir arkadaş tarafından gönderilen mesajı ekliyorum, bunlara geçtiğimiz yıla kadar doğrudan cevap veriyordum ancak o şekilde kimseye bir faydası olmadığını gördüğümden soruyu foruma ekleyip arkadaşa konunun linkini atmanın daha mantıklı olacağını düşündüm.

   Soru şöyle,

   ‘ geçit taşlarının ne zaman yapıldığı bilinmiyor hakkında neredeyse hiç bilgi yok ve bilen kimse de yok ancak kitaplarda isteyen istediği şekilde kullanabiliyor özellikle kıraçlara giderken Rhuarcın taşın üzerindeki bir işareti tanıması ne kadar mümkün burada bir mantık hatası yok mu? ‘

   ben sadeleştireyim,

   Geçit Taşları Efsaneler Çağı’nın öncesine dayanıyor ve hakkında kimse pek birşey bilmiyorsa, Tear’dan Rhuidean’a (Kırılış’tan sonra inşa edilmiş ve hiç kullanılmamıştır) yolculukta Rhuarc nasıl şehrin işaretini tanıyabilir?

  • #5020
   Elan Morin Tedronai
   Katılımcı

   Geçit taşları hakkında efsaneler çağında birçok araştırma yapılmış ve oradan kırıntıların kırıntıları kalmış. Her geçit taşının üzerinde kazılı olan semboller var. Rhuarc geçmişi gördüğü anılardan bu bilgiyi  almış olabilir.  ” Şu ikisi eski yazmalarda Rhuidean için kullanılır. Uzun zaman önce, daha isim yazılamazken ” . Bu olasılık bence düşük bir olasılık. Bana göre daha yüksek olan Rhuarc biraz aykırı bir adam ve bol kitap okuyan birisi. Bu sebeple sembole eski yazmalarda rastlamış, oradan okumuş ve bu bilgiyi anılarında gördükleri ile birleştirmiş olabilir.

  • #5249
   Rand
   Katılımcı

   Geçit taşlarını yapanlar muhtemelen yönlendirebilme yeteneğini insanlara kazandıranlar ve kullandıkları alfabeyle üstüne işaretler kazımışlar rhuarc muhtemelen klan şefi olduğu için rhuiedan a giderken dinlendiği taşı tanığı için randa işareti gösterdi bir de karısını düş gezgini olduğunu ve aiellerin ellerinde kıtada neredeyse kimsede olmadığı kadar(tar valon dahil) bilgi terangreal vesayire var,efsaneler çağını kendi atalarının gözünden görmelerinden bahsedmiyorum bile yani rhuarc da zeki bi adam bu yüzden normal bilmesi yol göstermesi muhtemelen karısı düşünde görüp ona söylemiştir desem o bile mantıklı olur.Geçit taşlarını bilen insanlar vardı eskiden senchan kıtasındaki egzotik yaratıklar geçit taşları ile farklı evrenlerden getirilmiştir ve senchanda karanlık varlığın yaratıkları bu egzotik yaratıklarla yenilmiştir tabi daha sonra şahinkanadının oğlu gelip güzelim çok renkli kıtaya gelip imparatorluğunu kurmuştur

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.