Ebou Dar Savaşı (8. Kitap SPOILER )

Anasayfa Topluluk Zaman Çarkı Tartışmaları Ebou Dar Savaşı (8. Kitap SPOILER )

Bu konu 4 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  Editor tarafından 5 gün 17 saat önce tarihinde güncellendi.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yanıtlar
 • #1062

  Anonim

  Rand’ın Seanchanlarla Illıan kırsalındaki ormanlık alanda yaptığı savaşta Tek Güç’e tam olarak ne oldu anlayan var mı?

  #1876

  Matrim_Cauthon
  Katılımcı

  Tahminim Tek Gücün çok fazla kullanılması ve kapıyollarının çok fazla açılması, yani bir nevi elektirikteki kısa devre oldu diyebiliriz. Aynı zamanda Calandor kusurlu bir yapıya sahip olması, çekilen tek gücün istenildiği şekilde yönledirilmesine olanak vermemesi

  #4350

  mod
  Katılımcı

  bir soru da ben sorayım gawyn isyan sırasında yaptıklarından neden yargılanmadı??

  #4430

  Editor
  Üye

  @matrim_cauthon, Tek Güç’ten ziyade Rüzgarlar Çanağı’nın kullanıldığı bölge olması ile ilgili. Terkedilmişler’in bakış açısından Çanak’ın küçük bölgeleri etkilemek üzere kullanıldığını görüyoruz Efsaneler Çağı’nda dünyanın farklı bölgelerinde pek çok çanak kullanıldığını. Hatta Moridin Çanak’ı öğrendiği zaman ‘ne olacak bir Çanak’tan’ tarzı tepki veriyor. Ancak Rüzgarbulanlar bunu bilmiyor tabi ve Çanak’ı küresel bir iklim değişikliği için kullanıyorlar. Sorun buradan başlıyor.

  Elayne’nin bakış açısından okuyoruz bu kısmı, Çanak kullanıldıktan hemen sonra ‘havada saidar iplikleri dolanıyor’ gibi bir yorumu var. Ve o esnada bir sorun görmüyorlar. Bundan kısa bir süre sonra damaneler ve ashamanlar geldiğinde Tek Güç’ün dalgalandığını söylüyorlar.

  Çanak Çiftlik’te Ebou Dar’dan yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta muhtemelen kullanılıyor, Adley’di heralde saidini elinden kaçırdığı noktada aşağı yukarı aynı Rand Ebou Dar’a 150 kilometreden daha yakınız diye düşünüyor. Bir başka benzerlik bölgedeki zeytin ağaçları, herkes zeytin ağaçlarından bahsediyor o nedenle örtüşüyor yer olarakta. Yani bir anomali gözüyle bakmak lazım, tam ne olup bittiğinin detayı kimse de yok yalnızca Çanak’ın yanlış/aşırı kullanımıyla ilgili olduğunu söylüyor Robert Jordan’da.

  #4431

  Editor
  Üye

  @mod Kule’nin birleşmesi esnasında tüm suçlar affediliyor, kimse yargılanmıyor ki o yargılansın.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.