Gündem Haberler

Amazon Stüdyosu Gidişattan Oldukça Memnun

Her ne kadar Amazon TV başkan yardımcısı Vernon Sanders, Robert Jordan’ın fantastik kitap serisi Zaman Çarkı’nın televizyon dizisi uyarlamasının ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin tarih veremese de, bugün TCA’da ‘Prodüksiyonun gidişatında iyi bir noktadayız. Şimdiye kadar gördüklerimizden memnun kaldık.’ bilgisini paylaştı.

‘Bildiğiniz gibi bu tür geniş dünyaların olduğu yapımların oluşması biraz zaman alıyor. Dizi hakkında yılın ilerleyen zamanlarında gelişmeler olacak. Ancak biz dizi hakkında aşırı iyimseriz.’

‘Henüz ilk çekimleri görmedik ama prodüksiyondan gelen materyaller oldukça sağlam duruyor’ dedi Amazon Stüdyo patronu Jennifer Salke.

Amazon logosu

Sanders ‘Benim düşündüğüm bir zaman dilimi var ancak henüz paylaşmak için çok erken’ diyor.

Zaman Çarkı büyülü ve büyünün ancak belirli kadınların kullanabildiği geniş bir dünya. Hikaye İki Nehir isimli küçük bir köye gelen Moiraine’i, Aes Sedai denilen tümü kadınlardan oluşan çok güçlü bir grubun üyesini, takip ediyor. Burada Moiraine yanındaki beş genç, ki içlerinden biri insanlığı kurtarmaya veya yok etmeye yazgılı Yenidendoğan Ejder olacaktır, ile dünyayı sarsacak tehlikeli bir maceraya atılıyor. Oyuncu kadrosu Moiraine Damodred’i canlandıracak Rosamund Pike, Egwene al’Vere’yi canlandıracak Madeleine Madden, Perrin Aybara rolünde Marcus Rutherford, Mat Cauthon karakterinde Barney Harris, Nynaeve al’Meara rolünde Zoe Robins ve Rand al’Thor’u canlandıracak Josha Stradowski’yi barındırıyor.

Zaman Çarkı televizyon uyarlaması yapımcı ve yöneticisi Rafe Judkins (Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.), Red Eagle Entertainment (Winter Dragon’u hatırladıysanız) Larry Mondragon ve Rick Selvage, Radar Pictures ( Jumanji: Welcome to the Jungle) Ted Field ve Mike Weber, Darren Lemke (Shazam!), Marigo Kehoe ve Uta Briesewitz’de yine yapımcı olarak yer alıyor. Rosamund Pike yine aynı zamanda yapımcılık işini de üstlenecek dizide.

Kaynak: https://deadline.com/2020/01/the-wheel-of-time-amazon-prime-production-update-tca-1202830490/

Bir Cevap Yazın