Haberler

Amazon Prime Türkiye’de!

Dijtal televizyonculuğun öncülerinden Amazon Prime Video artık Türkiye’de de bugün itibarı ile kullanıma açıldı. Zaman Çarkı hayranları için bu haberin özel bir anlamı da var, geçtiğimiz sene Haziran ayında yapılan duyuru ile kitap serisinin Amazon Prime ve Sony ortaklığı ile diziye uyarlanacağı açıklanmıştı.

Amazon Prime Logosu

2021 yılını takiben ekranlarda olacağı tahmin edilen Zaman Çarkı dizisini (orj. WotonPrime) dünün koşullarıyla ülkemizde kaçak göçek yollara başvurmadan izlemek döviz kuru nedeni ile (yanlış hatırlamıyorsam 6€ seviyesindeydi fiyatlar) pek mümkün görünmüyordu. Bu durumun iyi veya kötü olabileceğine dair iki görüş var, olumlu olduğunu düşünenler korsan siteler aracılığı ile tıpkı Game of Thrones gibi herkesin izleyebileceğini savunurken olumsuz olduğunu savunanlar da dizinin reklamı olmaması, kötü çekim, altyazı kalitesi ve erişim zorluklarından bahsediyorlardı. Tabi korsanı savunmak mümkün olmadığından, bugün itibarı ile diziye rahatça erişebileceğimizi söyleyebiliyoruz.

Biz Netflix hakim bir bölge olduğumuzdan, küçük bir Amazon Prime tanıtımı yapmakta faydalı olacaktır, Amazon firmasının dijital yayıncılık sektörüne yatırımı ile kurulan Amazon Prime Video şu an 19 ülkede 150 milyon aboneye sahip devasa bir platform. Aylık 7,90TL kullanım ücreti beraberinde aşağıdaki hizmetleri getiriyor ki onları aşağı kopyalayıp yapıştırıyorum, bunların içinde belki de en kıymetlisi sipariş tutarından bağımsız ücretsiz kargo heralde.

Amazon Prime üyeliği kapsamında sunulan hizmetler şunlar:

Bedava ve Hızlı Kargo: Elektronikten Bilgisayara, Kitaptan Moda, Ev ve Mutfak ürünlerine kadar binlerce geçerli üründe bedava ve hızlı kargo

Prime Video: Tom Clancy’s Jack Ryan, Good Omens, Modern Love ve The Marvelous Mrs. Maisel’i de içeren Amazon Original TV dizilerinin yanı sıra All or Nothing: Manchester City, Steven Gerrard’s Make Us Dream ve El Corazón de Sergio Ramos gibi spor belgesellerine ve The Upside, The Aeronauts gibi Amazon Original filmlerinin de bulunduğu film ve dizi seçeneklerine Türkçe altyazı seçeneğiyle erişim

Prime Gaming: League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile gibi oyunlar ve oyun içi içeriklere erişmenin yanı sıra her ay ücretsiz oyunlar ve Twitch.tv kanalı aboneliği

Özel Fırsatlar: Popüler markaların ürünlerinde özel indirimlere erişim

Prime Day: Sadece Prime üyelerine özel Amazon’un dünya çapında düzenlediği yılın en büyük indirim günleri Prime Day’e özel indirim ve fırsatlara erişim.

Amazon Prime Video’ya kayıt için bağlantıyı kullanabilirsiniz, şunun şurasında Zaman Çarkı dizisinin yayınlanmasına ne kadar kaldı?

Bir Cevap Yazın