Gündem Haberler

al’Vere ve Cauthonlar Açıklandı

Zaman Çarkı dizi kadrosuna takviyeler sürüyor. Dünyanın Gözü kitabında yer alan Emond Meydanı sakini karakterlerden Bran ve Mari al’vere ile Abell ve Natti Cauthon çiftlerini canlandıracak oyuncular da açıklandı. Böylelikle Emond Meydanı köyü önemli karakterlerinin çoğu da açıklanmış oldu. Gerçi bilindiği gibi Robert Jordan bütün bir köyü bize tanıtmış olduğundan ilerleyen sezonlarda bu köyden daha onlarca karakterin diziye dahil olacağını göreceğiz.

al’Vere ailesi

Michael Tuahine belediye başkanı Bran al’Vere karakterini canlandırırken eşi kadınlar konseyi üyesi Marin al’Vere karakterini Lolita Chakrabarti canlandıracak. Her iki oyuncuyu da uzun yıllardır pek çok projede yan oyuncu olarak gördüğümüzden resimlerini gördüğünüzde muhtemelen gözünüz ısıracak. Üçüncü resimde bilindiği üzere sevgili en küçük kızları Egwene al’Vere (Madeleine Madden) ait. Çiftin büyük dört kızı, Berowyn, Elisa, Alene ve Loise karakterleri açıklanmadı ki kitapta hiç rolleri olmadığından muhtemelen hiçte açıklanmayacak.

Marin al'VereBran al'VereMadeleine Madden

Cauthon ailesi

Christopher Sciueref, Abell Cauthon karakterine hayat verirken eşi Natti Cauthon karakteri Juliet Howland tarafından canlandırılacak. Yine hatırlayacağımız üzere çiftin en büyük çocuğu – aynı zamanda tek oğlu – Mat Cauthon karakterini Barney Harris canlandırmaktadır. İki Cauthon kızı Eldrin ve Bodewhin (Bode) henüz açıklanmadı, muhtemelen sahnelerinin olduğu yukarıda da değindiğimiz gibi ileriki sezonlarda açıklanacaklar.

Abell CauthonNatti Cauthon karakteri

Yorumlarsak, açıklanan karakterler kadar açıklanmayan karakterler de açıkçası düşündürüyor. Örneğin kitaplarda Natti Cauthon diye bir karakter neredeyse yok. Peki neden ilk açıklanan karakterlerden biri oldu? Muhtemelen karakteri dizide genişletecekleri için, bunun neler getireceğini tabi göreceğiz. Mesela Elayne hala açıklanmadı tıpkı Gawyn, Galad, Morgase, Gareth Bryne, Tallanvor gibi. Acaba hiç olmayacaklar mı diye düşündürmüyor değil.

Bir diğer ilginç nokta, Emond Meydanı köyü karakterlerini canlandıran oyuncular. Egwene ilk açıklandığında akça pakça bir Egwene al’Vere bekleyenler resmen şok olmuştu muhtemelen kitapta açık tenli insanlar olmadıkları yazdığını öğrendiklerinde şaşkınlıkları katlanmıştır diye düşünüyorum. Öte yandan daha sonra açıklanan Tam al’Vere (Michael McElhatton) karakterinin tıpkı Barney Harris gibi beyaz tenli olması da bu açıklamalarla tezat oluşturuyor. Bu durumu ne düşünüyorsunuz diye sorduğumda ‘hepsi bir örnek olacak değil ya!?’ dendi, o yüzden takdir ve yorumu sizlere bırakıyorum.

Evet al’Vere ve Cauthonlar hoşgeldiniz! Luhhanlar nerede acaba?

Bir Cevap Yazın