Oyuncular

Alvaro Morte

Alvaro Morte resmi

IMDB | | |

Alvaro Antonio Garcia Morte, 23 Şubat 1975 Cadiz, İspanya doğumlu tiyatrocu ve oyuncu. Dizide Logain Ablar karakterini canlandıracak.

Alvaro Morte, 20 yaşında doğduğu şehirde İletişim Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini sürdürürken ani bir kararla tiyatronun kendisine çok daha cazip geldiğine karar vererek okulu yarıda bırakır. Finlandiya’da Tampere Üniversitesi’ne kaydolur ve tiyatro eğitimi alır. Eşi, stilist Blanca Clemente ile klasik tiyatroyu yorumlamak üzere 300 Pistolas (Silahlar) isimli tiyatroyu kurarlar. Çiftin Julieta ve Leon isimli ikiz çocukları bulunmaktadır.

2002 yılından beri ülkesinde çeşitli dizilerde rol alan Alvaro Morte’nin kariyeri Netflix için çekilen La Casa De Papel dizisinde canlandırdığı Profesör karakteri ile zirve yapar. Kendilerinin de belirttiği üzere beklenmedik, umulmadık bu başarıyla Alvaro dünya çapında üne kavuşur.

Alvaro Morte, 45 yaşında 1.83 boyunda olup canlandıracağı Logain Ablar karakteri orta yaşlarının sonunda, uzun, iri yapılı, esmer, omuzlarına dökülen kıvırcık siyah saçlı olarak tarif ediliyor. Bu bağlamda Alvaro Morte’de karakterden çok uzak değil. Rafe Judkins, Logain karakterinin dizide farklı olarak daha geniş yer bulacağını açıklamıştı ki bu durum pek çok farklı varsayım ve teori içerisinde akıllara – en olağan seçim olarak – Mazrim Taim’in diziden kesilebileceği ihtimalini getiriyor.

Alvaro Morte instagram hesabından diziye ve karakterine ilişkin yaptığı değerlendirmede aşağıdakileri aktarıyor,

‘Benim canlandıracağım Logain karakteri büyük bir trajedi yaşıyor. Benim daha çok karakterin başından diziden önce ne geçtiğine odaklanmam gerekti. Yapımcılar kitaplara sadık kalmaya çalışıyorlar ama elbette bu bir uyarlama. Bazı kısımlar eklenebildiği gibi bazıları da çıkartılıyor. Zaman Çarkı dizisi önümüzdeki yıl yayınlanacak, büyük ihtimalle senenin başında’

Bir Cevap Yazın