Karakterler

Almen Bunt

Almen Bunt, Andor’un Cary Geçidi köyü yakınlarında yaşayan yaşlı çiftçi. Adrienne Bunt ile evlidir.

Kırışık köselemsi bir derisi ve boğum boğum ellerinden dişlerinin yarısının eksik olduğundan haberdarız. Ancak güçlü ve canlı birisi olmakla babacan bir yapıya sahiptir.

Kız kardeşi Alysa’nın Tar Valon yakınlarında elma bahçesi vardır.

Almen Bunt, Cary Geçici yakınlarındaki ismi bilinmeyen köyde Rand ve Mat’ı arabasına almış ve Caemlyn’e kadar götürmüştür. Okuyucularda yer etmesinin asıl nedeni ise Karanlıkdostları gençleri yakalamak için hırsız, yalancı ve katil oldukları gibi dedikodular yayarken ve cömert para ödülleri vadederken Bunt karşılaştığı gençlerin tarif edilenler olduğunu anlamasına karışılık gençleri ele vermeyip korumasından kaynaklanmaktadır.

Dünyanın Gözü #34 Son Köy

*

*

Seriyi bitirmediyseniz ilerlemeyin

*

*

Andor’da yaşanan karışıklık ve kıtlıktan sonra kız kardeşinin yanına gitmiştir. Rand ile ilk karşılaşmasından 2 yıl sonra Ejderdağı’nın eteklerindeki elma bahçesinde tekrar karşılaşmışlardır. Bunt’un kız kardeşinin köyüne götürmek için umutsuz şekilde çürük elmalarla dolu bahçeyi kontrol ettiği esnada Rand çıkagelmiş ve elmalar tekrar çiçek açmıştır. Bunt, Rand’ı tanıyamaz ancak karşılaştığı adamın Yenidendoğan Ejder olduğunu anlar. Kendisini bundan sonra yaşına başına bakmadan Merrilor Çayırı’nda Son Savaş’a katılırken görürüz.

Bir Cevap Yazın