Oyuncular

Alexandre Willaume

Alexandre Willaume resmi

IMDB | | |

Alexandre Willaume-Jantzen, 20 Aralık 1972 Hellerup, Danimarka doğumlu aktör. Dizide Thom Merrilin karakterini canlandıracak.

Alexandre Willaume aktörlük kariyerine geç yaşta başlayanlardan, 1996 yılında Danimarka Ulusal Tiyatro Okulu’na kaydolup 2000 yılında eğitimini tamamlayan oyuncu ülkesindeki yapımlarda ufak tefek rollerle kariyerine başlamış. 2000 yılında Skjulte spor ve Rejseholdet, dizilerinde birer bölüm gözükmüş, yine aynı şekilde ertesi yıl Hotellet dizisinde küçük bir rol almış. 2003 yılında ise ülkesindeki hukuk dizisi Forsvar’da Martin Christensen karakteri ile 4 bölümde rol alan oyuncu, 2004 yılını da Familien Gregersen filmindeki rolü ile kapatmış. 2005 yılında Klovn dizisi ile Deadline filmindeki roller takip etmiş. 2008 yılında Deroute dizisinin altı bölümünde de rol alan aktör, 2009 yılında Winnie og Karina filminde boy göstermiş. Bu çerçevede sektöre girdiği ilk 10 yıl bir türlü kendini gösteremediğini söylemek mümkün, pek çok kişinin bırakıp başka işlere yöneleceği yerde o hayallerinin peşini bırakmamış ki bu önemli bir karakter göstergesi bu nedenle kariyerinin ilk yıllarına dair fazlaca detay paylaştım.

2010 yılı Willaume için bir dönüm noktası gibi gözüküyor, 2011 yılında Ludvig & Julemanden dizisinde oldukça iyi bir rol alıyor, 2012 yılında Over Kanten filminde, 2013 yılında Sorg og glæde ve Detektiverne filmleri ile Rita isimli dizide boy gösteriyor. 2015 yılında yayınlanan The Last Kingdom dizisindeki Kjartan rolünde gösterdiği performans ile beğeni toplayan Alexandre Willaume 2016 yılında İngiliz yapımı Home Fires dizisine katılıyor. 2017 yılında Good Favour isimli filmde, 2018 yılında çekilen Tomb Raider filminde de yer alıyor. Yine 2018 yılında Fox yapımı Deep State dizisi projesinde yer alan aktör 2019 yılında ülkesindeki Bedrag ve Hidden: Förstfödd dizilerinde rol aldı.

48 yaşındaki Alexandre Willaume evli ve iki çocuk babasıdır. Boks, tüplü dalış, tırmanma gibi adrenalin içeren pek çok hobiye sahip olduğunu da ekleyelim.

Alexandre Willaume – Thom Merrilin tercihine gelince, Willaume 1.83 boyunda mavi gözlü, artık epeyce beyazı olan açık kahverengi saçlı biri iken Thom Merrilin tasviri şöyle,

Thom zayıf, uzun boylu fakat artık omuzları çökmüş mavi gözlü saçları ve bıyıkları beyazlamış boğum boğum yüze sahip yaşını başını almış bir adamdır.

Karaktere uygunluk bakımından belki de en iyi tercihlerden biri olduğu açık, ki hayranlar tarafından açıklandığında büyük beğeni toplamıştı bu seçim. Şüpheleri olanlar veya Alexandre Willaume nasıl bir oyuncu merak edenler için aşağıya rol aldığı yapımlardan ufak kesitler içeren bir video ekliyorum – iyi seyirler.

Bir Cevap Yazın