Dünyanın Gözü Bölümleri

30. Gölgenin Evlatları

 

Bölüm adıGölgenin Evlatları
Bölüm adı (orj. )Children of Shadow
Bölüm sembolüKurt
Bölüm numarası30/53
MekanShadar Logoth Kırsalı
YerAndor
Bakış AçısıPerrin Aybara
Önceki BölümMerhametsiz Gözler
Sonraki BölümAkşam Yemeğin İçin Çal

Zaman Çarkı’nın birinci kitabının otuzuncu bölümünün adı Gölge’nin Evlatları’dır. Bölüm ismi Işığın Evlatları’nı kasıtla seçilmiştir.

Dünyanın Gözü #30 Gölgenin Evlatları’nı henüz okumadıysanız aşağıda bölüm özeti, notlar ve bölüm hakkında bilgiler yer almakta olup tüm hepsi spoiler içermektedir, burada ne işiniz var?.

ÖZET

Yurt’taki tek su kaynağının başında Perrin ve Elyas konuşurken kurtlardan bir mesaj gelir. İkili alalacele küçük kamplarına koşarak ateşi söndürür ve izlerini gizlemeye çalışırlar. Yurt’a başka gelenler de vardır. Elyas kurtlara yardım etmek için Perrin ve Egwene’yi tek başlarına bırakır.

Perrin Egwene ve Bela’yı alarak Artur Şahinkanadı’nın devasa heykeline ait elin arkasına gizlenirler. Bu noktada ikisi de oldukça fazla korku ve endişe içerisindedir. Beyazpelerinliler nedense ısrarlı bir şekilde kurtları takip edip saldırmakta ve bütün bölgeyi ciddiyetle taramaktadırlar. Perrin bulundukları yerin güvenli olmadığını düşünse de harekete geçeceği esnada yakalanır ve teslim olurlar.

Perrin ve Egwene'nin saklanmaları

Kaynak: https://twitter.com/Lev_Shadows/status/1306353580312612864/photo/2

Ancak onlar teslim olurken kurtlardan biri – Çekirge – Beyazpelerinlilere saldırır ve ölür. O anki duygu patlaması ile Perrin’de Işığın Evlatları’na saldırır.

Bundan sonra Perrin ve Egwene’yi bağlı bir halde Lord Kumandan Geofram Bornhald’ın çadırında görürüz. Burada Jaret Byar’ın da zalim hareketleri ile biraz dayak yiyip biraz sorgulanırlar. Sorguda ortaya çıkan ilginç bir durum ise silahlar hakkında oldukça tecrübeli iki subayın Luhhan Usta’nın yaptığı ve Perrin’e verdiği baltanın bir köylünün elinde olamayacak kadar iyi bir silah olarak tanımlanmasıdır. Kırsalın ortasında ne aradıkları sorulduğunda ise gerçeğe inanmayacakları için gençler hikaye-ler uydursa da Geofram Bornhald sürekli mantık hataları ve eksiklerini yakalar ve nihayetinde onları Caemlyn’den sonra Amador’a götüreceğini söyler.

Tövbe et, Karanlık Varlık’ı terk et, Işık’a gel, günahlarını itiraf et, kurtlarla ilgili bu şer hakkında bildiklerini anlat.  Sorguculardan kurtulursun. Işık’ta, özgür yürürsün.
Ama sen, İki Nehirli Perrin. Evlatlardan ikisini öldürdün. Korkarım Amador’da seni darağacı bekliyor.

KARAKTERLER

Bir Cevap Yazın