Dünyanın Gözü Bölümleri

27. Fırtınadan Kaçarken

Bölüm adıFırtınadan Kaçarken
Bölüm adı (orj. )Shelter from the Storm
Bölüm sembolüYaprak
Bölüm numarası27/53
MekanKırsal
YerAndor
Bakış AçısıPerrin Aybara
Önceki BölümBeyazköprü
Sonraki BölümHavada Ayak İzleri

Zaman Çarkı’nın birinci kitabının yirmi yedinci bölümünün adı Fırtınadan Kaçarken’dir. Bu bölümde Perrin ve Egwene’yi takip etmekteyiz.

Dünyanın Gözü #27 Fırtınadan Kaçarken’i henüz okumadıysanız aşağıda bölüm özeti, notlar ve bölüm hakkında bilgiler yer almakta olup tüm hepsi spoiler içermektedir, hassassanız artık durun.

ÖZET

Egwene, Perrin ve Elyas Tenekeciler ile birlikte yolculuk etmektedir. Perrin bu insanlardan huzursuz olduğu için devamlı olarak Elyas’ı gitmek konusunda sıkıştırmasına rağmen Elyas beklemesini, eğlenmesini ve dinlenmesini tavsiye etmektedir. Bu esnada Egwene ve Perrin Tuatha’an gündelik yaşantısını öğrenmektedir.

Elyas’ın kurtlarla iletişimde olduğunu bilen Perrin huzursuzluğuna yenilerek kurtları dinlemeye başlar. Kampta ne kadar huzursuz olsa da karnı tok sırtı pektir ki kendisi de bunu istemeye istemeye kabullenir. Derken bir akşam rüyasında Ba’alzamonu görür. Ba’alzamon Perrin’in rüyasındaki kurt ile dalga geçer ve Perrin’i damgalar. Kabustan uyanan Perrin Elyas’ı başında bulur. Perrin’in kabusunu bütün kurtlar hissetmiştir.

Grup gitmek üzere hareketlendiğinde Raen’de karavanların doğuya Dünyanın Omurgası’na doğru yön değiştireceğini haber verir ve uzun bir vedalaşmanın ardından yola koyulurlar.

“Ila bana kadın olma konusunda tavsiyeler veriyordu,” diye yanıt verdi Egwene dalgın dalgın.

Perrin gülmeye başladı “Tavsiye mi! Kimse bize erkek olmayı anlatmaz. Oluruz, o kadar.”

“İşte,” dedi Egwene, “muhtemelen bu yüzden bu kadar kötü iş çıkarıyorsunuz.” İleride, Elyas yüksek sesle güldü.

KARAKTERLER

Bir Cevap Yazın