Dünyanın Gözü Bölümleri

22. Seçilmiş Bir Yol

Ölü Ağaç Sembolü

Bölüm adıSeçilmiş Bir Yol
Bölüm adı (orj. )A Path Chosen
Bölüm sembolüAğaç
Bölüm numarası22/53
MekanArinelle Nehri kıyısı,
Shadar Logoth
YerAndor
Bakış AçısıPerrin Aybara
Önceki BölümRüzgardaki Toz
Sonraki BölümKurtkardeş

Zaman Çarkı’nın birinci kitabının yirmi ikinci bölümünün adı Seçilmiş Bir Yol’dur. Bölüm ismini Perrin ve Egwene’nin bir başlarına yolculuklarına devam etmelerinden dolayı bu ismi almıştır.

Dünyanın Gözü #22 Seçilmiş Bir Yol’u henüz okumadıysanız aşağıda bölüm özeti, notlar ve bölüm hakkında bilgiler yer almakta olup tüm hepsi spoiler içermektedir, sonra zorluk çıkarmayın.

ÖZET

Arinelle’nin doğu kıyısındaki bir çalılığın içinde Perrin sırılsıklam bir şekilde uyanır. Trollocların korkusuyla saklanarak batıya doğru bulduğu izleri takip eder ve sonunda bir ateşin başında kamp yapan Egwene’yi bulur. Egwene ve Bela’yı kaybetmeden sağ salim karşı kıyıya geçebilmiştir, hatta Egwene Bela’nın onu Trolloclardan kaçırıp nehri geçirdiğini söyleyecek kadar ileri gider.

Seçeneklerini tartışırlar, Moiraine’nin onları bulmasını mı beklemeliler yoksa onlardan ümidi kesip tek başlarına mı ilerlemeliler karar veremezler. Perrin doğrudan Caemlyn’e giderek orada beklemelerinin daha doğru olacağını söyler. Eğer Caemlyn’de Moiraine ile buluşamazlarsa kendi başlarına Tar Valon’a gitmeye karar verirler.

KARAKTERLER

Bir Cevap Yazın