Dünyanın Gözü Bölümleri

22. Seçilmiş Bir Yol

Ölü Ağaç Sembolü

Bölüm adı Seçilmiş Bir Yol
Bölüm adı (orj. ) A Path Chosen
Bölüm sembolü Ağaç
Bölüm numarası 22/53
Mekan Arinelle Nehri kıyısı,
Shadar Logoth
Yer Andor
Bakış Açısı Perrin Aybara
Önceki Bölüm Rüzgardaki Toz
Sonraki Bölüm Kurtkardeş

Zaman Çarkı’nın birinci kitabının yirmi ikinci bölümünün adı Seçilmiş Bir Yol’dur. Bölüm ismini Perrin ve Egwene’nin bir başlarına yolculuklarına devam etmelerinden dolayı bu ismi almıştır.

Dünyanın Gözü #22 Seçilmiş Bir Yol’u henüz okumadıysanız aşağıda bölüm özeti, notlar ve bölüm hakkında bilgiler yer almakta olup tüm hepsi spoiler içermektedir, sonra zorluk çıkarmayın.

ÖZET

Arinelle’nin doğu kıyısındaki bir çalılığın içinde Perrin sırılsıklam bir şekilde uyanır. Trollocların korkusuyla saklanarak batıya doğru bulduğu izleri takip eder ve sonunda bir ateşin başında kamp yapan Egwene’yi bulur. Egwene ve Bela’yı kaybetmeden sağ salim karşı kıyıya geçebilmiştir, hatta Egwene Bela’nın onu Trolloclardan kaçırıp nehri geçirdiğini söyleyecek kadar ileri gider.

Seçeneklerini tartışırlar, Moiraine’nin onları bulmasını mı beklemeliler yoksa onlardan ümidi kesip tek başlarına mı ilerlemeliler karar veremezler. Perrin doğrudan Caemlyn’e giderek orada beklemelerinin daha doğru olacağını söyler. Eğer Caemlyn’de Moiraine ile buluşamazlarsa kendi başlarına Tar Valon’a gitmeye karar verirler.

KARAKTERLER

Bir Cevap Yazın